Praca w salonie kosmetycznym wymaga bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. By obie strony czuły się komfortowo i bezpiecznie, należy zadbać o stworzenie higienicznych warunków pracy, o higienę własną i klienta. Przestrzeganie procedur związanych z zachowaniem bezpieczeństwa zdrowotnego to obowiązek każdego z nas.

Dezynfekcja – co o niej powinieneś wiedzieć?

Dezynfekcja, czyli odkażanie to celowe działanie polegające na zniszczenie drobnoustrojów takich jak bakterie, grzyby i wirusy przy pomocy dostępnych środków do dezynfekcji. Poddaje się jej przedmioty oraz powierzchnie, które są narażone na kontakt z mikrobami, ale także części ciała takie jak dłonie (stopy), które są uważane za siedlisko drobnoustrojów.
Płyny do dezynfekcji to produkty do odkażania, których nie może zabraknąć w żadnym profesjonalnym salonie beauty, należy także mieć je „pod ręką” pracując w domu. Powinny być to preparaty dopuszczone do obrotu, skuteczne, wydajne i bezpieczne w użyciu. Tu jeden środek nie wystarczy. Należy zaopatrzyć się w płyny do dezynfekcji powierzchni, dłoni i narzędzi kosmetycznych.

Szeroką gamę profesjonalnych produktów do dezynfekcji znajdziesz w naszym sklepie internetowym

Dezynfekcja powierzchniowa to czyszczenie takich płaszczyzn jak fotele kosmetyczne, meble, podłogi, włączniki światła, klamki i urządzenia, które nie mogą być poddane kąpieli dezynfekującej.
Narzędzia odkażaj metodę kąpieli dezynfekującej stosując płynu do dezynfekcji narzędzi kosmetycznych. Pamiętaj, że czas procesu zależy od właściwości i parametrów zastosowanego płynu. Zawsze odkażaj dłonie swoje i klienta. Płyn do dezynfekcji dłoni i paznokci w sprayu to najwygodniejszy w użyciu środek.

W trosce o zdrowie własne i klienta dezynfekcja jest niezbędna. Nie oszczędzaj na środkach do odkażania i nie zapominaj ich stosować. Zawsze zgodnie z przeznaczeniem.

Wyświetlanie wszystkich 4 wyników

Active Filters: Clear Filters